Archiwum - lutego 2017

linkologia.pl spis.pl

Czasami niesprzyjająca pogoda bądź inne czynniki powodują, że nasze dziecko staje się marudne i rozdrażnione, przede wszystkim powinniśmy dowiedzieć się, co jest przyczyną takiego stanu, a następnie poradzić sobie z tym problemem.


Jak poradzić sobie z trudnym dzieckiem?

Nawet najgrzeczniejsze dziecko ma chwile, w których jest nieposłuszne, bądź rozdrażnione, czasami ma na to wpływ pogoda, głód, czy zmęczenie. Warto dowiedzieć się co jest przyczyną marudzenia naszego dziecka, aby poradzić sobie z tym problemem. Większość jak upał to kwestia od nas niezależna, jednak chcąc, aby dziecko się uspokoiło, musimy znaleźć jakieś chłodne miejsce. Czasami jednak pomimo przyczyn jak upał, dzieci stają się marudne i czasami myślimy, że to my robimy cos źle, zazwyczaj jest to spowodowane nie nami, a rozwojem naszego dziecka, jeżeli niektóre zachowania powtarzają się i nie wiemy co z nimi zrobić, warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to być objaw jakiejś choroby.

Jak radzić sobie z niegrzecznym dzieckiem?

  • Bądź opanowany
  • Nie szufladkuj swojego dziecka- możliwe, że to tylko okres przejściowy
  • Wyznaczaj granice – pokazuj co wolno, a czego nie
  • Nie krzycz- ponieważ to nie pomoże, a tylko może pogorszyć sprawę
  • Bądź konsekwentny
witek0 : :

linkologia.pl spis.pl

Roczne dziecko potrzebuje dużo naszej uwagi, praktycznie jest z nami nierozłączne, dlatego też szukając chwili wolnego, probujemy zająć czymś nasze dziecko z marnym skutkiem, mamy dla was kilka porad, dzięki którym zajęcie waszego dziecka nie będzie takie trudne.


 Czym zająć roczne dziecko?

Znalezienie rocznemu dziecku zajęcia nie jest takie trudne, warto zainwestować w zabawki, które będą dla naszego dziecka ciekawe i będą rozwijać wyobraźnie naszego dziecka, jedna z takich zabawek jest tunel. Dziecko ma swój własny świat, zabiera do niego wiele innych zabawek i bawi się w nim. Korzystajmy także z ciekawości naszych dzieci, które zainteresowane są tym, co robimy my, dlatego też wykonując różne czynności, warto zaangażować do nie dzieci, kiedy my gotujemy, posadźmy naszą pociechę w widocznym miejscy na widoku i dajmy mu do zabawy plastikowe miski bądź inne bezpieczne przedmioty. Warto wygospodarować jedną szufladę, najlepiej jednak nie w kuchni, gdzie dziecko będzie mogło swobodnie wyrzucać z niej różne przedmioty i zabawki. Warto się także zastanowić nad zakupem zabawek interaktywnych nasze dziecko będzie się uczyć i bawić, takie zabawki zazwyczaj są bardzo ciekawe dla dzieci, więc dziecko nie nudzi się i nie potrzebuje, żebyśmy my bawili się z nim.

witek0 : :

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345