Archiwum - marca 2017

Czy jeździk jest dobry dla dziecka? 
10. marca 2017 14:26:00
linkologia.pl spis.pl

Wiele osób twierdzi, że jeździki są niezdrowe dla dzieci, jak się jednak okazuje prawidłowo użytkowane, mogą być sporą pomocą przy rozwoju psychomotorycznym naszego dziecka.


Czy jeździk jest dobry dla dziecka?

Jeździki dla dzieci nie mają zmusić naszych dzieci do szybszej nauki chodzenia, jeździki w zależności od wieku dziecka mają inne zadanie, przede wszystkim  pomóc w rozwoju mięśni naszego dziecka, większe dzieci mogą spędzać na nich więcej czasu i lepiej tym samym rozwijać. Odpowiedni jeździki pomoże w rozwoju psychomotorycznym naszego dziecka. Jeździk ma za zadanie pomóc, a nie nauczyć nasze dziecko chodzenia, jeżeli dziecko nie jest za małe, samo da nam znać, że ta zabawka nie jest jeszcze dla niego. Zazwyczaj dopiero roczne dzieci same chętnie korzystają z jeżdzików, niekiedy potrafią same na nie wchodzić i lubią się nimi bawić. Często zdarza się, że dziecki, które nie skończyły jeszcze roku, pchają taki jeździk, lub wykorzystują w inny sposób do zabawy. Pamiętajmy, że dziecko nie może za dużo czasu spędzać na takim jeździku, ponieważ wtedy rzeczywiście może się on odbić na jego zdrowiu. Niektóre jeździki wyposażone są w dodatkowe funkcje, dzięki, którym nasze dziecko zapozna się z różnymi dziecinami życia, nie tylko samą nauką chodzenia. Niektóre funkcje mogą być dla nas bardzo denerwujące, więc np. jeździki z sygnałami dźwiękowymi lepiej sobie odpuścić, poszukajmy takich, które grają różne melodyjki bądź dodatkowo uczą nasze dziecko nazw zwierząt, bądź kolorów, mówimy tutaj już o droższych modelach. Tańsze modele mają tylko podstawową funkcję, czyli rozwój psychomotoryczny naszego dziecka.

Jak wiec widzicie jeździki dla dzieci nie są takie złe, wystarczy, że:

  • Nie będziemy zmuszać dziecka do jazdy
  • Będą dostosowane do wieku
  • Dziecko nie będzie spędzać na nim dużo czasu

Główną zaletą jeździków jest, pomoc w rozwoju psychomotorycznym naszego dziecka, ponadto te z dodatkowymi funkcjami mogą pomóc w wielu innych kwestiach rozwojowych.

witek0 : : jeździk

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112